Loading

Galeria Jagiellonska, Bialystok

Białystok, Polska

  • Galeria Jagiellonska, Bialystok
    Galeria Jagiellonska, Bialystok
  • Galeria Jagiellonska, Bialystok
    Galeria Jagiellonska, Bialystok
  • Galeria Jagiellonska, Bialystok
    Galeria Jagiellonska, Bialystok

Szczegóły Projektu

Opis Projektu:

Białystok jest największym miastem w północno-wschodniej Polsce, położonym w pobliżu granicy z Białorusią, jest wschodnią częścią UE. Galeria Jagiellońska to największy projekt wielofunkcyjny w Białymstoku i znaczna część rozbudowanego programu rewitalizacji. Teren o powierzchni 4,7 ha położony jest nad rzeką Białą w bliskiej odległości od centrum miasta, na terenie dawnego stadionu piłkarskiego Jagiellońska. Projekt obejmuje 50 000 m2 powierzchni handlowej, biurowej, 100 pokoi trzygwiazdkowego hotelu, 8-ekranowego kina i parking na 900 samochodów.

Szczególną uwagę zwrócono na dostosowanie programu do warunków terenowych. Ze względu na swoje \bliskie położenie w pobliżu rzeki Białej, poziom wód gruntowych był wysoki i istniała potrzeba radzenia sobie z przepływem wód podziemnych, co utrudniałoby utrzymanie suchych struktur piwnic. Jednym z rozwiązań było przeniesienie terenu przeznaczonego na parking z piwnicy do przestrzeni rozmieszczonej na dwóch pokładach na poziomie dachu. Ponadto projekt musiał umożliwić i pomieścić 10 000 m2 zabudowy mieszkaniowej na sąsiedniej działce.

Inne elementy konstrukcyjne obejmują różnorodne materiały elewacyjne od kamienia naturalnego po drewno do betonu wyeksponowanego, a także panele elewacyjne o nieregularnym kształcie. Program jest częścią szerszego projektu rewitalizacji miast z różnorodnymi przestrzeniami publicznymi i obiektami socjalnymi. Szczególną uwagę i uwagę zwrócono na elementy krajobrazu i multimedialne elementy projektu na publiczną promenadę znajdującą się na obszarze pierzei rzeki.

Kategoria:

Architekci:

Chapman Taylor